+48 18 477 82 22
Napisz do nas
Kup voucher
Rezerwuj online
O hotelu
Blog

Luksusowy Hotel SPA w górach Beskidu

Idealne miejsce na wypad w góry? Hotel SPA w górach dla wymagających? Weekend w górach w popularnej miejscowości Muszyna? Hotel z basenem, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających Gości? Zapraszamy Państwa do Hotelu Klimek, który stanowi niezwykle komfortowy hotel przyjazny rodzinie!

Hotel Klimek **** SPA. Z serca gór Beskidu Sądeckiego, z doliny potoku Szczawnika i Popradzkiego Parku Krajobrazowego zapraszamy Państwa na wypoczynek do miejscowości Muszyna Złockie. Dla Gości ceniących relaks, chcących poświęcić czas na odnowę biologiczną, rodzinny wypoczynek w górach, lubiących sport i turystykę przygotowaliśmy idealną ofertę.

Nasz hotel SPA w górach to ekskluzywny obiekt dla wymagających. Dbając o Państwa wypoczynek, zapewniamy najwyższą jakość usług, dyskrecję oraz pełen komfort. Dłuższy wypoczynek czy nawet odprężający weekend w SPA w górach to świetna okazja, by zregenerować ciało i ukoić ducha. Z myślą o tym proponujemy indywidualne programy zabiegów SPA & Wellness. Połączenie luksusowego SPA z unikatowym mikroklimatem Muszyny, krystalicznym powietrzem, dostępem do wód mineralnych sprawia, że pobyt w Hotelu Klimek **** SPA jest naprawdę wyjątkowy.

Z hotelu możemy podziwiać widok na malownicze pasmo Jaworzyny Krynickiej. Wędrówki górskimi szlakami, liczne zabytki i atrakcje regionalne pozostawią niezapomniane wspomnienia. W sezonie letnim na terenie naszego miasta dużym powodzeniem cieszy się kompleks basenów odkrytych "Zapopradzie". Zimą zapraszamy na stoki Jaworzyny Krynickiej i Wierchomli. Doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych w połączeniu z naszym kompleksem SPA gwarantują udany pobyt. Zapraszamy Państwa na rodzinne wakacje SPA, weekend SPA dla dwojga, po prostu do SPA w górach!

Oprócz zabiegów dla ciała i duszy, komfortowych pokoi i kuchni, zapraszamy także do organizacji konferencji w górach. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy natomiast hotelowy aquapark, bilard, siłownię oraz białe szaleństwo na świeżym powietrzu. W pobliżu Hotelu Klimek SPA znajdziecie Państwo wyciągi i stacje narciarskie - Krynica Zdrój, Jaworzyna Krynicka, Wierchomla i inne. W okresie letnim proponujemy tenis, siatkówkę plażową i nordic walking.

SPA w górach to nie tylko wypoczynek. Dla biznesu przygotowaliśmy warunki do spotkań, szkoleń i prezentacji idealne na fachowe konferencje w górach, specjalnie przystosowane do organizacji dużych imprez. Wyposażyliśmy je w nowoczesną infrastrukturę techniczną, profesjonalne systemy nagłaśniające i multimedialne. Organizując w Hotelu Klimek **** SPA kongres, konferencję, szkolenie czy event zapewnimy Państwu pełną obsługę oraz szereg dodatkowych atrakcji dla uczestników imprez.

Prosimy Państwa o zamieszczanie opinii o hotelu na portalach i forach społecznościowych: Tripadvisor, Facebook i innych. Zachęcamy do częstych odwiedzin serwisu, na którym proponujemy liczne promocje. Zapraszamy!

Jesteśmy pewni, że Hotel Klimek spełni Państwa oczekiwania, niezależnie od tego czy planują Państwo wyjazd pełen wrażeń, poszukują hotel spa czy komfortowe noclegi. Muszyna i Krynica zapraszają serdecznie na niezapomniany urlop!

Wszystkim, którzy poszukują miejsca kameralnego polecamy pensjonat w górach. Zapraszamy do uroczego Pensjonatu **** Klimek, sąsiadującego z Hotelem. Skorzystaj z wyjątkowych okazji Pensjonatu **** Klimek!

Hotel SPA w górach? Wybierz Hotel Klimek SPA w Muszynie. Zapoznaj się z ofertą Hotelu!

 

Beskidy czekają! Sprawdź pakiety i rezerwuj już dziś!

tel.: + 48 18 477 82 22

email: recepcja@hotel-klimek.pl

Serdecznie zapraszamy!

01 Maj

Spotkanie z przyrodą to radość i ukojenie?

Tęsknicie za choć weekendowym pobytem w jakimś ładnym miejscu, blisko natury, za możliwością spotkania ptaków, motyli, żab i innych zwierząt?

Jesteśmy bardzo zabiegani, nasze życie toczy się w bardzo szybkim tempie. Zwłaszcza teraz, w tym dziwnym czasie, gdy nasze domy stały się jednocześnie przedszkolami, szkołami i biurami. Od czasu do czasu coś podpowiada nam: „Stop, zwolnij”. I bardzo dobrze. Oczywiście, nic nie zastąpi prawdziwego urlopu, ale kontakt z naturą pozwala się odprężyć, daje radość i ukojenie. By mieć kontakt z przyrodą, zwierzętami, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Kamery obserwują ptasie gniazda

Na portalu www.bocianyonline.pl można znaleźć adresy ponad 100 kamer podglądających życie bocianów. Takie kamery są m.in. w Lesku, Jasieniu, Przygodzicach, Lesku czy Lewkowie. Prawdziwymi celebrytami są Ustrońscy - para bocianów zamieszkujących gniazdo na szczycie ceglanego komina w Ustroniu, mają fanów na całym świecie. Kamera podgląda dzięki miejscowemu kołu Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej. Czantorka i Beskidek Ustrońscy - tak internauci nazwali bociany. W marcu zaciskają mocno kciuki za ich szczęśliwy powrót z ciepłych krajów, bo droga jest pełna niebezpieczeństw, długa. Natura bywa okrutna, zdarzają się dramatyczne walki o gniazdo, nie zawsze przeżywają wszystkie pisklęta, ale nie brak także szczęśliwych momentów. Kilka lat temu np. przyrodnicy z powodzeniem podłożyli Ustrońskim osierocone pisklę. Ile piskląt Ustrońscy wychowają w tym roku? Czantorka zniosła pięć jajek, w połowie maja powinny zacząć wykluwać się pisklęta. Życie ustrońskich bocianów można podglądać na stronie: www.bociany.edu.pl

Dzięki kamerom podglądać można także życie bocianów czarnych. Bocian czarny jest znacznie rzadszy od swojego białego kuzyna, prowadzi skryty tryb życia, więc znacznie trudniej go zaobserwować. Realizowany od 2016 roku projekt edukacyjny Bociany Czarne Online przybliża tajemnice życia tych pięknych ptaków. Transmisja online z ich to wspólny projekt Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć tutaj: www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz.

Warto zajrzeć także na facebookowy profil Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" (https://www.facebook.com/SDNWILK). Organizacja ta zajmuje się badaniem zwyczajów dużych drapieżników żyjących w Polsce - wilków, rysi i niedźwiedzi. Dzięki przyrodnikom w Beskidzie Śląskim i Beskidzie Żywieckim rozmieszczono fotopułpaki rejestrujące życie dzikich zwierząt. Kamera zarejestrowała np. bawiące się szczenięta wilków.

Nie ma nic lepszego niż prawdziwy spacer

Oczywiście, nie ma nic lepszego niż prawdziwy spacer i obserwacja zwierząt w naturze. Taką możliwość dają nam Ogrody Tematyczne – zw. Sensorycznymi w Muszynie (2,5 km od hotelu „Klimek”), które są sukcesywnie rozbudowywane, a już teraz kuszą zapachem i kolorami kwitnącej roślinności, a nadto dźwiękami coraz bardziej licznego ptactwa. W ogrodach znajdziemy zadomowiło się już kilka gatunków kaczek, czarnych łabędzi, barwnych bażantów, żurawi, pawi oraz papug – wśród których prym wiedzie amazonka niebeskoczelna, która otrzymała imię Edek. Jest ona najbardziej przyzwyczajony do obecności człowieka, potrafi wypowiedzieć „halo” oraz „witaj”.

Miłośników ptaków przyciąga również malownicza ścieżka przyrodnicza biegnąca wokół Łopaty Polskiej w uzdrowiskowej części Żegiestowa (10 km od hotelu „Klimek”). Umieszczono na niej tablice informacyjne dzięki którym można poznać wybrane gatunki ptaków zamieszkujących Popradzki Park Krajobrazowy i Ostoję Popradzką na terenie Beskidu Sądeckiego, będące częścią europejskiej sieci obszarów chronionych Natura 2000. Najpiękniej jest tutaj wiosną, gdy wszystko kwitnie, a ptaki śpiewają wyjątkowo intensywnie. Na spacer ścieżką trzeba sobie zarezerwować dwie godziny, w czasie spaceru można poznać trzydzieści gatunków różnych ptaków. To szansa na spotkanie popularnych gatunków takich jak kos, sroka czy wrona, a także rzadziej spotykanych jak bajecznie kolorowy zimorodek, żyjący nad wartko płynącymi potokami pluszcz czy różne gatunki dzięciołów.

Cały Beskid Sądecki to okolica wprost wymarzona dla miłośników przyrody. Jest tutaj aż 12 rezerwatów przyrody, najstarszy z nich powstał w 1906 roku. Popradzki Park Krajobrazowy to jeden z najstarszych na terenie całych Karpat. Występuje tutaj wiele gatunków zwierząt, od malutkiej ryjówki aksamitnej po króla polskich lasów, niedźwiedzia brunatnego. Popradzki Park Krajobrazowy to także dom wielu gatunków ptaków, gniazduje tutaj np. orzeł przedni.

2 km od Hotelu Klimek**** SPA znajduje się równie ciekawy Rezerwat Las Lipowy Obrożyska, powstały w 1919 r. Przez rezerwat prowadzi 4,2 km ścieżka dydaktyczna z 7 Przystankami przyrodniczymi. Spacerując po lesie lipowym można przez 2-3 godziny oderwać się od szarej rzeczywistości miasta, betonu i hałasu i zrelaksować się w domostwie sarny, lisa, borsuka, dzika oraz licznych gatunków ptaków i owadów w otoczeniu potężnych buków, świerków, dębów i lip.

Z powodu epidemii koronawirusa na razie podróżowanie jest jeszcze utrudnione, ale wiadomo już, że powoli będzie się to zmieniać. Niektóre hotele zostaną otwarte już za kilka dni, inne, takie jak czterogwiazdkowy hotel „Klimek” w Muszynie muszą jeszcze poczekać. Ale jeszcze będzie normalnie.

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij