KRAINA CZWORONOŻNEGO PRZYJACIELA

więcej

  Jaworzyna Krynicka

  Rezerwacja online

  Gwarancja najniższej ceny

  Rezerwacja online
  Rezerwacja Podaruj voucher Pensjonat **** Klimek

  Jaworzyna Krynicka

  Jaworzyna Krynicka znajduje się w niedalekiej odległości od Hotelu Klimek SPA****. Jaworzyna to silnie zagospodarowana góra znajdująca się w Beskidzie Sądeckim, na obszarze gminy Muszyna w pobliżu Krynicy-Zdroju, najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny, zlokalizowany w głównej grani wschodniej części pasma. Jej wysokość to 1114 m n.p.m.. Wzniesienie otoczone jest licznymi mniejszymi szczytami, jak Bystry Wierch, Szczawna Góra, Smerczyn czy Palenica, okolica poprzecinana strumieniami i dolinami.

  To właśnie na Jaworzynę Krynicką wjechać można popularną koleją gondolową. Jaworzyna Krynicka jest wzniesieniem mocno zalesionym, jednak dysponuje wieloma atrakcyjnymi punktami widokowymi. Pierwotnie Jaworzynę porastał las bukowo-jodłowy. Ze zwierząt w masywie Jaworzyny występują wszystkie większe gatunki krajowych ssaków.

  Jaworzyna Krynicka, dzięki pięknej przyrodzie i rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, jest popularnym miejscem wśród miłośników sportów zimowych i aktywności na świeżym powietrzu. Otaczają ją liczne trasy narciarskie, biegowe, rowerowe, wyciągi, Krynica Zdrój, Muszyna i inne miejscowości turystyczne.

  Jaworzyna Krynicka, jej krajobrazy i atrakcje to doskonałe miejsce na wczasy. Zapraszamy do Hotelu Klimek**** SPA w Muszynie.

  Hotel Klimek**** SPA, Złockie 107, 33-370 Muszyna

  Wykonanie: PROFITROOM

  Ta strona używa COOKIES.

  Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

  OK, zamknij